Набрали чинності зміни до закону про державну реєстрацію підприємців

Новини

Набрали чинності зміни до закону про державну реєстрацію підприємців

03.02.2013

 

20.12.2012р. набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (№ 4839-VI, від 24.05.2012 р.).

 

Даними змінами, серед іншого, стаття 1 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" доповнюється нормою про те, що виписка з Єдиного державного реєстру підприємців є документом, що дозволяє ідентифікувати відповідну особу при занятті господарською діяльністю, а також відкриття банківського рахунку.

 

Також базовий Закон доповнений низкою положень, що регламентують порядок обміну інформацією між органами статистики, ДПС та Пенсійного фонду.

 

Таким чином, податківці зможуть самостійно, без залучення платників, використовувати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також дані з відомчих баз даних органів статистики, Пенсійного фонду та інших установ. За оцінками фахівців ДПСУ, така новація дозволить спростити процедури адміністрування податків для українського бізнесу, зокрема, за рахунок зменшення кількості необхідних для цього документів та часу, що витрачається на їх отримання.